Co je to výcvikový den

Výcvikový den spočívá v tom, že vašeho psa netrénujete vy, ale po celý den se mu věnují naši instruktoři. Jak to funguje?

Ráno k nám vašeho čtyřnohého miláčka přivezete a večer si jej zase vyzvednete. Ubytujeme jej v domě, ve vlastní místnosti s pelíškem a hračkami.  Každý pes má u nás připravenou výbavu – misky, obojek, vodítko, hračky, pelíšek, deku.

Předem se domluvíme, jaké by mělo být zaměření tréninku. Cvičí se např. základní poslušnost, odbouráváme zlozvyky apod. Vše podle vašich požadavků.

Jak trénink probíhá

Během celého dne pes střídavě trénuje a odpočívá. To aby načerpal znovu síly a učení mu šlo lépe. Počet a délku cvičení přizpůsobujeme náročnosti tréninku a stáří pejska.

Tréninky probíhají na cvičištích, v jejich okolí, na loukách, v lesích i v centru města.

Pro koho je trénink vhodný a jak často

Výcvikový den je vhodný pro všechna plemena, a to od 2 měsíců věku psa. Doporučujeme jej také pro hyperaktivní, agresivní a bázlivé jedince. Trénink se hodí pro jakýkoli typ výcviku.

Čerpání aktivních výcvikových dní je vhodné 1x (max. 2x) týdně, aby si pejsek stihl nové informace uložit do paměti.

Co pejsek potřebuje s sebou

Pamlsky. Hodně pamlsků. Zkrátka aby vydržely na celý den tréninků. A to je vše.

Nebude pes po výcvikových dnech poslouchat jen instruktory?

Nemusíte mít obavy. Výcvikové dny se většinou kombinují s tréninky, při kterých cvičí se svým psem majitel. Instruktor tak majiteli při výcvikových dnech nekonkuruje, ale pomáhá a ukazuje psovi, jak nejlépe cviky pochopit a naučit se je.

Kynologické centrum Aigon s.r.o.

SÍDLO

Panská 739/60 715 00 Ostrava - Michálkovice