Sutiny nebo plochy?

Specializujeme se a nabízíme možnost výcviku na sutinové vyhledávaní (pes hledá zasypané živé osoby např. ve zbořeném domě) a výcviku na plošné vyhledávaní v terénu (pohřešovaní lidé).Záchranářský výcvik Aigon Ostrava

Co a jak se pes na výcviku učí

Jako první se pes učí štěkat na povel svého majitele. Poté povel vydává figurant – psa výrazně chválí a odměňuje, aby došlo ke spojení základního vzorce štěkání + figurant = odměna. Když už pejsek umí štěkat na figuranta, začíná figurant psa hlasově motivovat, odbíhat a různě se vzdalovat.

V praxi to vypadá tak, že si majitel psa drží, figurant psa motivuje (ukáže mu dobrotu nebo hračku), kousek odběhne a majitel s povelem “hledej” psa vypouští. Pes dobíhá k figurantovi, rozštěká se a po několika štěknutích dostává od figuranta pochvalu a odměnu. Majitel mezitím dojde, psa si odvádí a také chválí .

Následně se celý proces opakuje a postupem času se ztěžují nároky: figurant se schovává dál a složitěji (tunely, výšky, zahrabaný člověk, tma v místnosti, nerovný terén, velké plochy).
Záchranářský výcvik Aigon Ostrava

Pro koho je výcvik vhodný

Pro výcvik záchranařiny je úplně jedno, jakého psa máte – malého, velkého s průkazem původu či křížence. Všichni jsou vítaní.

Uvítáme také zájemce (klidně bez pejska), které by bavilo se ostatním při tréninku schovávat.

Hlavním záměrem je zábava pro psa i jeho majitele 🙂


Záchranářský výcvik Aigon Ostrava

Záchranářský výcvik Aigon Ostrava

Kynologické centrum Aigon s.r.o.

SÍDLO

Panská 739/60 715 00 Ostrava - Michálkovice