„Cílem skutečného sportovce není zajíce chytit, ale přimět jej k závodu či souboji, a pak se radovat, pokud se zvířeti podaří uniknout.”

Flovius Arianius


Co je to coursing

Zjednodušeně řečeno se jedná o dostih v přírodě za „dostihnutelnou kořistí“. Dřív byl provozován za živou návnadou, ale tento způsob byl postupně ve všech zemích zakázán. Pes tedy pronásleduje nejčastěji igelitový střapec tažený navijákem, který několikrát na dráze změní směr a přizpůsobuje rychlost psovi. Pes si cvičí rychlost, úsilí při pronásledování, inteligenci, obratnost a odolnost. Na rozdíl od „chrtích oválných závodů“ se běhá coursing na trati nepravidelného tvaru, v přírodním prostředí. Dráhy různé délky a náročnosti jsou navrženy tak, aby psi museli projevit snahu a své schopnosti lovu.

Obyčejný igelit?

Zdání klame – pokud sebou igelit trhá, letí kupředu a mění směr, vyhodnotí jej psí smysly automaticky jako kořist. Později už se jedná o zvyk a zábavu.

Pro koho se coursing hodí

Pro jakéhokoliv pejska, kterému chce majitel dopřát pohyb. Tréninku se mohou účastnit psi jakéhokoli plemene, voříšci, malí i velcí, psi s PP i bez.

Jaký má coursing vliv na honění zvěře

Jedná se o úplně jinou situaci – pejska na startu držíte a povzbuzujete!

Agility Aigon OstravaAgility Aigon Ostrava
Agility Aigon OstravaAgility Aigon Ostrava
Agility Aigon Ostrava
Agility Aigon OstravaAgility Aigon Ostrava

Kynologické centrum Aigon s.r.o.

SÍDLO

Panská 739/60 715 00 Ostrava - Michálkovice